way-4081429_960_720

Papier należy do najbardziej ekologicznych surowców. Dowiedz się, dlaczego

Nieustanny rozwój cywilizacji jedne problemy rozwiązuje, inne tworzy i to na skalę, która już od dawna powinna budzić nasz niepokój. Jednym z najbardziej dolegliwych jest ogromna ilość śmieci, w tym takich rozkładających się przez setki lat, jak różnego typu materiały z tworzyw sztucznych.

Do pewnego stopnia możemy jednak zmieniać ten stan rzeczy dokonując zmian dotyczących wykorzystywanych na co dzień rozwiązań. Powrót to szerokiego stosowania papierowych torebek to z zdecydowanie jeden z najlepszych pomysłów.

Warto… ścinać drzewa! Produkcja papieru nie musi być problemem dla środowiska

Istnieją ludzie, którzy, choć mogą mieć dobre intencje, to niekoniecznie kłopoczą się dostatecznym poznaniem zagadnień, wobec których zabierają głos. Jak się wydaje, należą do nich Ci, którzy we wkraczających do lasów kombajnach zrębowych widzą zło wcielone. Tymczasem gospodarka leśna zdecydowanie należy do tych rzeczy, które się w naszym kraju bardzo udały – i to pomimo słabości większości gleb, jakie pozostały jej po zagospodarowaniu tych lepszych przez rolnictwo (to jest też odpowiedź na pytanie skąd u nas tyle sosny). W ciągu ostatniego stulecia pozwoliła nam ona znacznie podnieść lesistość reverse phone lookup , zapewnić wysoką produkcję drewna i (i przy okazji papieru), a także stworzyć znakomite narzędzie do walki z nadmierną emisją dwutlenku węgla. Młode, rosnące drzewa mają bowiem dużo wyższą zdolność jego pochłaniania. Stare z kolei nie będą rosły w nieskończoność – w pewnym momencie zaczynają się procesy ich rozpadu, którym towarzyszy… uwalnianie tego gazu. Dlatego też wycinka w odpowiednim momencie przynosi korzyści i nam i naturze. Z papieru możemy zatem korzystać do woli i bez obaw!

Zwłaszcza, że jest on bardzo wdzięcznym materiałem, pozwalającym na tworzenie wyrobów o znakomitych cechach użytkowych. Wytwarzane przez nas eko torby z nadrukiem są najlepszym tego dowodem!

Eko torby z nadrukiem to rozwiązanie ciepło przyjmowane przez konsumentów

Wytworzenie jakiegokolwiek wyrobu w sposób nieniosący zagrożenia dla zasobów przyrodniczych to jednak tylko jedna strona medalu. Gdybyśmy na tym poprzestali, to popularna foliowa torebka pozwalająca zagospodarować odpady z przetwarzania ropy naftowej również mogłaby wydawać się strzałem w dziesiątkę. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy nie jest ona nam już potrzebna – a przecież w przypadku większości opakowań, niezbędnych tylko na etapie dystrybucji ich zawartości moment ten przychodzi bardzo szybko. Zużycie torebek w jest w naszym kraju niezwykle wysokie – po czym ich tony niejednokrotnie zamiast do przetworzenia pozostają rozrzucane w przypadkowych miejscach, gdzie rozkładać się będą setki lat. Papier z kolei, jeśli tylko nie stanowi elementu wyrobu wielomateriałowego, jest w stanie ulec biodegradacji nawet w ciągu kilku miesięcy. Jego przetworzenie nie jest w dodatku kłopotliwe czy bardzo energochłonne.

Nade wszystko jednak, pozwala on na produkcję opakowań nader wytrzymałych i praktycznych, a jednocześnie efektownie wyglądających, o czym można przekonać się przeglądają naszą ofertę. Drukarnia Toreb Papierowych zaprasza do współpracy!